ועד הבית

SGBY9641.jpg

ינון דן קהתי

יו״ר ומייסד הבית

ינון ייסד את הבית ב2014 מתוך מטרה לקדם תהליך שלום שפועל הפוך ממרבית ארגוני השלום בישראל. בהרבה עבודה קשה, סבלנות והתמדה, ללא תרומות ממשלות וארגונים זרים ותוך השקעה מהונו הפרטי, ארגון הבית הפך מרעיון לתופעה ייחודית בשטח ובזירת ארגוני השלום בישראל.

 

יליד ישראל 1980, בן למשפחה יהודית ממוצא תימני אשכנזי.

סבו משה קהתי עליו השלום, שעבר את הדרך הארוכה מחצי האי ערב לירושלים על גבי חמורים, היה נשיא העדה התימנית בירושלים ומגואלי האדמות בארץ ישראל המנדטורית בתקופת הכיבוש הבריטי.

סבו צבי דנציגר עליו השלום, עזב את אורח החיים החרדי ועלה לארץ טרם מלחמת העולם השנייה, כך ניצל מגורלם המר של מרבית בני משפחתו שהושמדו יחד עם רוב קהילות יהודי אירופה בשואה.

 

שירת שירות מלא בצה״ל כמדריך טירונים בבט״ר זיקים. בעל תואר ראשון בממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה עם התמחות בלימודי המזרח התיכון במרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

יחד עם אורח חייו החילוני, ינון רואה בתורת ישראל, בחזון הנביאים ובמגילת העצמאות כקווים המנחים העיקריים לשלום צודק והוגן עם ערביי יהודה והשומרון ועמי המזרח התיכון.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

צרו קשר עם ינון:

32c7f3ce-56c7-4cdf-83ca-e54378c74005.JPG

רודי רושמן

פעיל למען זכויות היהודים וישראל

רודי רושמן הוא פעיל לזכויות יהודים וישראל עם מעל 80,000 עוקבים במדיה החברתית, המתמקד ביצירת תוכן ויראלי חינוכי שמטרתו לשנות את השיח הגלובלי, האידיאולוגי והפוליטי ביחס לעם היהודי וישראל. עבודתו מתמקדת בעיקר בהעצמת הדור הבא של יהודים ובני בריתם, באיחוד מגזרים בחברה הישראלית ויצירת מציאות טובה יותר עבור כל תושבי הארץ, ויצירת דרכים חדשניות למאבק באנטישמיות.

 

רודי נולד בצרפת, גדל ונדד ברחבי העולם לפריז, מיאמי, לוס אנג'לס, פאלו אלטו, ניו יורק וישראל. לאחר שירותו הצבאי בצנחנים בצה"ל, למד באוניברסיטת קולומביה והקים שם תנועת שטח פרו-ישראלית, שחוללה מהפכה בשיח בקמפוס באמצעות אקטיביזם פורץ דרך. תנועה זו הפכה במהרה לנושאת הדגל של מספר תנועות ציוניות בינלאומיות, שהתפשטו בלמעלה מ50 קמפוסים ברחבי העולם.

 

בשנת 2018 נבחר רודי לפרס 36 מתחת ל36 היהודים המשפיעים ביותר בעולם על עבודתו ופעילותו. רודי מנהל גם את עסקיו שלו, מסיים בימים אלה את התואר השני (MBA) במנהל עסקים בישראל, והוא ציר בקונגרס הציוני העולמי עבור תנועת “Vision”.

 

כמנהיג בארגון ״הבית״, הוא מתמקד באיחוד פעילים ישראלים ופלסטינים ליצירת מציאות קולקטיבית והוליסטית טובה יותר עבור כל תושבי הארץ, תוך שהוא נלחם לסיום העוולות שהם חווים ומבלי לוותר על שאיפותיה של אף אחת מהאוכלוסיות.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

צרו קשר עם רודי:

IMG_3916.jpg

קיי וילסון

אשת תקשורת 

כהשראה מהציונות והחיפוש אחר משמעות, קיי וילסון עזבה בשנות ה80 את חיי הנוחות באנגליה, שם נולדה, על מנת לעלות לישראל ולהיות חלק מארצה ומעמה.

 

בזמן שעבדה כמדריכת טיולים בשנת 2010, היא וחברתה הנוצרית הותקפו על ידי שני מחבלים פלסטיניים במצ'טות. קיי שרדה, אך חברתה לא. לאחר תקופת התאוששות ממושכת, היא פנתה למגוון קהלים בכל רחבי העולם, כולל האו"ם, התארחה בהרצאת TED Talk והתראיינה רבות ברדיו ובטלוויזיה בתוך ישראל ומחוצה לה.

 

היא נושאת הרצאות מול ממשלות על מנת להעלות את המודעות לשימוש לרעה של הרשות הפלסטינית בכספי סיוע חוץ, הניתנים כשכר חודשי לרוצחים שניסו ליטול את חייה. יחד עם חבר פלסטיני, היא יזמה פרויקט חינוכי לילדים פלסטינים, המעניק להם את הכלים לדחות את המבוגרים המנצלים אותם למטרת הג'יהאד נגד ישראל והיהודים. קיי, אשר דקרה את המחבל והעמידה פני מתה, הובילה כתוצאה מכך ללכידת תוקפיה, וזכתה להערכה והוקרה על ידי משטרת ישראל והשב״כ על אומץ ליבה.

 

הפיגוע היה נושא לסרט תיעודי ישראלי עטור שבחים, "היער השחור", ששודר בשנת 2018. קיי פרסמה לאחרונה את ספר הזכרונות שלה, "The Rage Less Traveled".

IMG_8226.JPG

ישי פליישר

הדובר הבינלאומי של היישוב היהודי בחברון

ישי פליישר הוא הדובר הבינלאומי של הישוב היהודי בחברון. בנוסף לכך, ישי הוא פובליציסט ופודקסטר, והיה מנהל תוכן של שתי תחנות רדיו בשפה האנגלית בארץ.

 

ישי נלחם בעד זכויות ישראל ביהודה והשומרון, וכתב מאמר בנושא אלטרנטיבות לתוכנית שתי המדינות בעיתון ניו יורק טיימס. ישי נלחם בהחלטת אונסק״ו אשר הגדירה את מערת המכפלה כאתר מורשת פלסטינית, ועקב פעילתו החל כדור שלג להתגלגל עד שארה״ב יצאה מהארגון במחאה.

 

ישי אוהב את המישור החוקתי, וזכה לכתוב את הצעת החוק הראשונה של ׳יום העליה׳ אשר הפך לחוק במדינת ישראל. 

 

ישי נולד בישראל להורים מסורבי עליה מברית המועצות וגדל בארה״ב. בוגר ישיבת מעלה אדומים, שירת בצנחנים, ובעל תואר שני במשפטים. 

  • Twitter

צרו קשר עם ישי:

IMG_2921.jpg

אריה הס

הוגה ״פרויקט הקנטונים״

אריה הוא פנסיונר של הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית. בתפקידו האחרון היה המנהל של המועצה הציונית בישראל. אריה היה פעיל לאורך שנים רבות במפלגת העבודה ומייסד ויו״ר משותף בתנועה להעצמת ירושלים.

 

כיום, אריה ידוע בציבור בהיותו מייסד ויו״ר משותף בתנועת הפדרציה, המקדמת מתווה לממשל פדרלי מושתת קנטונים לפתרון הסכסוך. זה נעשה בעיקר מתוך לימוד דגם הממשל הפדרלי הנוהג בהצלחה בשווייץ וקנדה, וגיבוש דרכים ליישומו בארץ ישראל בשלמותה. 

IMG_2922.JPG

יהודה הכהן

מייסד ארגון ״הפעולה האלטרנטיבית״

הרב יהודה הכהן הוא פעיל שלום מהגדה המערבית ומורה במספר מוסדות בירושלים. כמנהיג בתנועת הפעולה האלטרנטיבית, הוא מארגן סדרות דיונים לפעילים פלסטינים וישראלים השואפים להתעלות מעבר לסיפורים החד צדדיים ולטובת ניתוח מדעי יותר של הגורמים המכריחים את שני העמים להיות בתודעה של מאבק. 

d3f45231-9a64-4f45-8b27-e81cfd5f23a1.JPG

מרים וישראל קלמן

מייסדי "Bullies To Buddies"

ישראל ״איזי״ קלמן הוא פסיכולוג חינוכי ופסיכותרפיסט בעל ניסיון של ארבעה עשורים. בן לניצולי שואה, נולד וגדל בניו יורק, בה חי את רוב חייו. היה חי בישראל בין 1978 ו1988, ועבר לכאן שוב ב2015. איזי פיתח גישה יעילה אך פשוטה וידידותית להפחתת עוינות וכוחניות באמצעות לימוד אנשים להתייחס לאחרים כחברים במקום כאויבים. הוא שואף לקדם את השימוש בעקרונותיו על מנת לשפר את היחסים בין יהודים וערבים.

מרים קלמן בת להורים יוצאי תימן, נולדה וגדלה בנחלת יהודה, ראשון לציון. אביה, רפאל חסן ישעיהו או כפי שהיה ידוע, מורי חסן, היה רב, מוהל ושוחט. מילדותה חלמה על חיי שלום בארץ ישראל עם בני דודנו הערבים. את שלושת ילדיה גידלה בניו יורק במשך 27 שנים בהם התגעגעה לארץ.

מרים השתתפה ביצירת וניהול Bullies to Buddies, Inc, ״מיריב לידיד״, עם שותפה לחיים. החברה מספקת סדנאות לבתי ספר וארגונים אחרים להורדת בריונות ואלימות. התוכנית מלמדת את הישום המעשי של ״ואהבת לרעך כמוך״. מרים מאמינה שהרוח של ״מיריב לידיד״ יכולה ״מיריב לידיד״ יכולה להביא את עידן השלום לארץ ישראל במיוחד ולעולם בכלל.

Batyah Rubashkin Headshot.JPG

אמונה בתיה רובשקין

פעילה חברתית

אמונה רובשקין היא עיתונאית, פעילה חברתית ומנהלת שותפה במרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון בירושלים. ילידת ריגה, לטביה, 1977 במהלך התקופה הסובייטית, היא היגרה לארה״ב יחד עם הוריה כתינוקת במעמד של פליטים המבקשים מקלט מדיני. בעלת תואר ראשון בעיתונאות מברוקלין קולג׳, והשקיעה את רוב חייה הבוגרים בעבודה קהילתית / ארגונים ללא מטרות רווח בניו יורק. לאחר שעלתה לירושלים ב2004, הצטרפה למרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון כמתמחה וכעת משמשת בו כמנהלת שותפה.